Pudrowy róż we wnętrzach – za co tak kochamy ten kolor?

Pudrowy róż we wnętrzach – za co tak kochamy ten kolor?


linia 1 px

O czym przeczytasz w tym artykule:

linia 1 px

Delikatny, przyjemny dla oka, tworzy udane zestawienia kolorystyczne z wieloma barwami i świetnie wygląda w każdym pomieszczeniu – pewnie dlatego pudrowy róż stał się ostatnio tak popularny i nic nie wskazuje, żeby w przyszłości miało się to zmienić.

Pudrowy róż we wnętrzach ma także inne, trudne do przecenienia zalety – nie jest ani zimny, ani zbyt ciepły, nie wywołuje silnych emocji, nie działa pobudzająco i nie drażni oraz nie nudzi się szybko, jak na przykład jaskrawe czerwienie, żółcie czy fiolety i w związku z tym jest przez wszystkich dobrze tolerowany. Krótko mówiąc, pudrowy róż ma walory neutralnych barw, ale jest od nich wyrazistszy i bardziej przyciągający uwagę. Właśnie z tych powodów ten odcień coraz częściej przejmuje rolę królujących do niedawna beżów i szarości, stając się we wnętrzach kolorystyczną bazą aranżacji.

Pudrowy róż w połaczeniu z miętową szarością na ścianie za komodą. Nad nią lustro Sunset miedziane, GieraDesign.

Fot. 2. Pudrowy róż na fragmencie ściany i na kilku detalach, m.in. na lustrze Sunset. Chociaż użyty z umiarem, i tak przyciąga wzrok.

Pudrowy róż – co to za kolor?

Jak każdy róż, także i ten powstaje ze zmieszania czerwieni z bielą, z tym że tego drugiego koloru jest zdecydowanie więcej (dlatego się mówi, że to mocno rozbielony lub pastelowy róż) i w zależności od tego, czy chce się uzyskać odcień cieplejszy, czy chłodniejszy, do tej mieszanki dodaje się jeszcze kroplę beżu lub szarości, a nieraz także żółtego albo brązu.

W jakich wnętrzach sprawdzi się pudrowy róż?

Pudrowy róż to odcień uniwersalny. Można go więc użyć w przestronnych oraz w małych wnętrzach i to urządzonych w wielu stylach. Odnajdzie się zarówno w klasycznym salonie, jak i w glamourowej sypialni czy retro jadalni, a także w nowoczesnej kuchni lub łazience. W każdym pomieszczeniu i w niemal wszystkich aranżacjach będzie wyglądał znakomicie!

Pudrowy róż w aranżacji salonu

W pokoju dziennym, tak samo jak w sypialni, pudrowy róż może być tłem dla elementów wystroju w innych kolorach (jeśli na to się zdecydujesz, pamiętaj, żeby jego odcienie powtarzały się też w kilku detalach).

Zielona sofa i fotel na tle jasno różowych ścian

Fot. 3. Pudrowy róż znakomicie sprawdza się w roli tła. Jest widoczny, ale nie dominuje w aranżacji. [ikona aparatu materiały prasowe Borastapeter]

Drugim rozwiązaniem, znacznie częściej stosowanym, jest wybór pudrowego różu na barwę dopełniającą w kompozycji kolorystycznej, czyli zastosowanie go w dodatkach. Pudrowe tekstylia ocieplą nowocześnie urządzony salon. Mogą to być rozłożone na sofie (na przykład szarej) poduszki, zasłony w oknach i dywan na podłodze, powieszony na ścianie obraz czy stojący na komodzie wazon. Można też się zdecydować na obicia tapicerowanych mebli w tym kolorze – wszystkich albo tylko niektórych z nich, np. sofy. Tak wnętrze wygląda ciekawiej i nowocześniej.

Różowy fotel i wazon w skandynawskim salonie.

Fot. 4. Fotel i wazon w jasnych odcieniach różu wysuwają się na pierwszy plan w zaaranżowanym w neutralnej kolorystyce salonie. [ikona aparatu Julian Macias]

Róż w aranżacji sypialni

Do tego pomieszczenia pudrowy róż wydaje się wprost stworzony. Jeśli będzie go dużo, sypialnia nabierze kobiecego, romantycznego charakteru, który sprzyja intymności, wyciszeniu, zapomnieniu o problemach dnia codziennego, a co za tym idzie, zrelaksowaniu się w pełni. Dużo pudrowego różu nie znaczy jednak, że tylko on ma tworzyć kolorystykę wnętrza – monochromatyczne zestawienie, nawet składające się z jego wielu odcieni, mogłoby wyglądać zbyt słodko i za mdło. Dlatego radzimy zastosować tę barwę tylko na niektórych elementach wystroju.

Jasna sypialnia z różowymi i miedzianymi akcentami. Nad łózkiem duże okrągłe lustro Scandi w miedzianej ramie, GieraDesign

Fot. 5. Pudrowy róż tworzy bardzo czyste i miłe dla oka zestawienie kolorystyczne ze złamaną kroplą szarości bielą. Idealnym uzupełnieniem tej aranżacji jest lustro Scandi miedziane.

Pudrowy róż w łazience

Tak, do łazienki również się wkrada. Najczęściej wybiera się różowe płytki ceramiczne i kładzie je na fragmentach ścian (resztę maluje farbą w pasującym kolorze, najlepiej jasnym, neutralnym), a także ręczniki czy inne tekstylia. Nie radzimy natomiast decydować się na różowe akcesoria łazienkowe. Bardziej elegancko będą wyglądać kubki, dozowniki i pudełka ze szkła lub przezroczystego tworzywa z elementami złotymi, miedzianymi czy srebrnymi, do których można dobrać wieszaki i ramę lustra z takiego samego metalu. Nie będzie też błędem wprowadzenie elementu kontrastu, tzn. koloru czarnego lub antracytu. A gdy dobierzesz już kolory, przeczytaj również o tym jak dobrać odpowiedni rozmiar lustra do łazienki.

 Łazienka w pastelowych barwach mięty, bieli i różu. Nad dwiema umywalkami lustra owalne Novi, Giera Design.

Fot. 6. Różowo-pistacjowo-biała łazienka wygląda bardzo świeżo. Mocniejszego wyrazu dodają jej lustra Novi z akcentami czerni.

 Lustro Hoko w brązowo różowej łazience

Fot. 7. Pudrowy róż w towarzystwie ciemnego brązu wydaje się jeszcze jaśniejszy i bardziej słodki. Na ścianie lustro Hoko. [ikona aparatu Projekt i wizualizacja: in POINT Architektura Wnętrz]

linia 1 px

Słodki pokój dziecka

Do dziewczęcego królestwa pudrowy róż jest wymarzony i zwykle przez małe księżniczki wybierany. Można go zestawić zarówno z bielą, jak i z innymi pastelowymi odcieniami, a także z neutralnymi kolorami, a nawet mocniejszymi – wtedy powstanie bardziej wyrazistsza i weselsza aranżacja, odpowiednia także do chłopięcego pokoju, która pobudzi kreatywność malucha i zachęci go do żywiołowej zabawy. O lustrach do pomieszczeń dla dzieciaków również pomyśleliśmy i stworzyliśmy modele Bunny w dwóch wersjach kolorystycznych. Nie zapomnieliśmy też o nastoletnich elegantkach. To właśnie z myślą o nich powstały lustra Portal, Dolio, Loop czy Twist. W aranżacjach z różem w roli głównej wszystkie odnajdą się znakomicie!

Pokój dziecka z różową i grafitową ścianą

Fot. 8. Gdyby czerń i biel zestawiono tu np. z szarością, wnętrze byłoby smutne. Tak się nie stało, bo w tym projekcie Zen Interiors użyto pudrowego różu – barwy spokojnej, ale radosnej i z charakterem. [ikona aparatu Zen Interiors]

Jak zastosować pastelowy róż we wnętrzach?

To, jaki klimat wykreuje różowa barwa, zależy od tego, na jak dużych płaszczyznach się pojawi, a także od sąsiedztwa innych kolorów, z którymi zostanie zestawiona.

Pudrowy róż na ścianach

Można pomalować farbą w przybrudzonym beżem lub szarością bladym różu wszystkie ściany – będą dobrym tłem dla luster czy obrazów i mebli, utrzymanych zarówno w jasnych, jak i ciemnych kolorach.

Różowe ściany ze sztukaterią w kąciku wypoczynkowym w salonie

Fot. 9. Tu ciemny odcień pudrowego różu jest kolorem dominującym, a uzupełnia go beż i akcenty czerni oraz zieleni. To przyciągająca wzrok, a zarazem spokojna paleta barw. [ikona aparatu Ferm Living]

PAstelowa różowa komoda na tle jasno różowej ściany w salonie

Fot. 10. Pudrowy róż, brąz i rozjaśniająca kompozycję biel jest również wartym polecenia zestawieniem kolorystycznym. [ikona aparatu Trendland]

linia 1 px

Drugie rozwiązanie to pokrycie farbą tylko niektórych ścian lub ich fragmentów. Niech kolorystyka wnętrza składa się z różnych odcieni różu skomponowanych z innymi barwami, które zresztą powinny pojawić także na części pozostałych elementów wystroju. To najlepszy sposób na wydzielenie stref i stworzenie harmonijnej, zapadającej w pamięć aranżacji!

Jadalnia, której fragment ściany i sufitu pomalowano na różowo.

Fot. 11. Pudrowy róż na fragmencie ściany i sufitu wyodrębnia z przestrzeni dziennej jadalnię. [ikona aparatu mat. prasowe Dulux, kolor Pressed Petal]

Pudrowy róż w dodatkach

Oczywiście, można zdecydować się na ściany w zupełnie innym kolorze, a pudrowo-różowe wybrać jedynie dodatki, głównie tekstylne. Ponieważ we wnętrzach jest ich zazwyczaj dużo, ta barwa i tak zdominuje kolorystykę.

Elegancka biała sypialnia z różową narzutą i zielonymi zasłonami. Nad szafkami nocnymi długie lustra Verte w czarnych ramach. GieraDesign

Fot. 12. Nawet niewielka ilość pudrowego różu wystarczająco ociepla chłodną, biało-zieloną sypialnię. Przestrzeni dodają długie lustra Verte.

Różowe mogą być poduszki, narzuta, zasłony i abażury lamp. Oczywiście, należy zróżnicować ich odcienie oraz faktury tkanin i stopień połyskliwości, a także zestawić powierzchnie jednolite ze wzorzystymi, bo tylko wtedy aranżacja nie będzie wydawała się monotonna. Pozostałe dodatki dekoracyjne, jak na przykład świeczniki, ramy luster, zdjęć, obrazów i grafik, powinny być metalowe – miedziane lub złote. Każda z tych metalicznych barw znakomicie komponuje się z różem. Jaką więc wybrać, powinno zależeć tylko od pozostałych kolorów, jakie mają pojawić się we wnętrzu.

Różowe dodatki w różnych odcieniach

Fot. 13. Różowe dodatki: 1. wazon Form / Lyngby; 2. lampa Sawa Velvet / Kaspa; 3. filiżanka Good Morning / Urban Nature Culture; 4. misa Battellino / KARE Design; 5. poduszka wood'n'wool; 6. puf Cherry Mauve Pink Blush / KARE Design.

Różowa sofa – królowa aranżacji

Aksamitna, pikowana różowa sofa to najnowszy przebój salonowej aranżacji! Przyciąga wzrok i narzuca charakter całemu wnętrzu. Ponieważ najlepiej czuje się w roli gwiazdy, nie może mieć konkurencji w postaci obitych taką samą tkaniną foteli czy pufów. I tak jak każda gwiazda uwielbia blask reflektorów, dlatego warto dobrze ją oświetlić – obok sofy postaw lampę stołową lub podłogową, a na ścianie za jej plecami powieś lustro, które będzie przechwytywało i odbijało promienie światła. Nie tylko rozjaśnią wnętrze, ale i podkreślą delikatną urodę barwy obicia.

Różowa sofa na tle ściany w kolorze butelkowej zieleni

Fot. 14. Na ciemnym tle (tu butelkowa zieleń) pudrowy róż wygląda jeszcze piękniej. [ikona aparatu mat. prasowe nathanjac.com.au]

Lustra różowe, miedziane i …

Chociaż pudrowy róż tworzy ciekawe zestawienia ze wszystkimi metalicznymi barwami, to najpiękniej wygląda w sąsiedztwie miedzi. W naszym sklepie znajdziesz obszerną kolekcję zwierciadeł w tym kolorze. Oferujemy lustra miedziane, czyli takie, w których jako element dekoracyjny zastosowano różową taflę szkła oraz te, w których miedzianą barwę zastosowano w oprawie. Oto kilka propozycji:

6 luster w miedzianych ramach lub z miedzianą taflą, od GieraDesign

Fot. 15. Propozycje luster miedzianych: 1. lustro Novi Multicolor; 2. lustro Novi miedziane; 3. lustro Sunset; 4. lustro Bracelet miedziane; 5. lustro Ambient w miedzianej ramie; 6. lustro na pasku Scandi Belt miedziane.

Nie radzimy jednak rezygnować z łączenia pastelowego różu ze złotem. To również dobrana para, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej biel, szarość albo miętowa zieleń. Warto zatem sięgnąć po lustra w złotych oprawach lub ze złotymi elementami:

6 luster w złotych ramach lub ze złotą wstawką od GieraDesign

Fot. 16. Propozycje luster złotych: 1. lustro Eclipse; 2. lustro Ambient Slim złote [ikona aparatu shinysyl]; 3. lustro Billet zlote; 4. lustro Scandi Slim złote; 5. lustro Fere Oktagon; 6. lustro Hoko.

Zgrane duety, czyli z czym łączyć pudrowy róż

Pudrowy róż znakomicie komponuje się z niemal każdą barwą, ale z niektórymi tworzy zestawienia szczególnie udane i zasługujące na uwagę. Spośród nich wybraliśmy te, które w rankingu najmodniejszych palet kolorystycznych zajmują najwyższe pozycje.

Pudrowy róż i brązy

Pudrowy róż doskonale komponuje się z różnymi odcieniami brązu, szczególnie z rudym. Ta paleta jest dość rzadko stosowana, a szkoda, bo tworzy bardzo przyjemny klimat wnętrza – spokojny, ale nie nudny, w miarę ciepły i przytulny, a zarazem elegancki oraz ponadczasowy. Co więcej, pasuje do wielu stylów aranżacji, nie tylko nowoczesnych, ale także tradycyjnych.

Ratanowy fotel z brązową poduszką na tle pudrowo różowej ściany

Sypialnia z różową ścianą oraz brązowymi dodatkami.

Fot. 17-18. Propozycje zestawień pudrowego różu z odcieniami brązu i szarości. [ikona aparatu17. Luxe Style; ikona aparatu18. Kati Sardiña / delikatissen ]

linia 1 px

Decydując się kombinację różu i brązu, warto połączyć kilka odcieni obydwu kolorów. Z pierwszego wziąć róże pudrowe, cieliste i wrzosowe – wszystkie lekko przydymione. Z drugiego natomiast czekoladowe brązy i przybrudzone rudości. Jeśli chcemy, żeby kolorystyka była bogatsza, co zawsze wygląda ciekawiej, do zestawienia włączmy jeszcze jasne beże – piaskowe albo zszarzałe. Takie odcienie mają między innymi naturalne plecionki czy drewno.

Jasno różowe szafki w łazience z okładziną drewnianą na ścienie. Nad umywalką lustro w białej ramie z zaokrąglonymi rogami Billet, GieraDesign.

Fot. 19. Pudrowy róż i odcienie naturalnego drewna wyglądają, jakby były dla siebie stworzone. Dobry uzupełnieniem takiej aranżacji będą białe dodatki, np. powyżej lustro Billet białe.

Pudrowy róż i szary

Szarość uwielbia wszystkie odcienie pudrowego różu. To para, która nie może bez siebie żyć, tworząc spokojny oraz bardzo harmonijny związek. Znakomicie wygląda zarówno we wnętrzach stylizowanych na dawne, jak i we wszystkich nowoczesnych. Nic dziwnego, że tak często jest stosowana w aranżacjach!

Szara przytulna sypialnia z różową narzutą.

Fot. 20. Zestawienie różnych odcieni szarości, brązów i pudrowego różu wygląda świetnie!

W połączeniu różu z szarością ta druga barwa usuwa się na dalszy plan, co jest zresztą jej cechą charakterystyczną, a główną rolę gra pudrowy róż, który na tak neutralnym tle nabiera więcej wyrazu, wręcz promienieje. Najbardziej udane zestawienie kolorystyczne powinno składać się z dwóch-trzech jego odcieni i kilku szarości – od popielatej, przez grafitową, po niezwykle modny, wpadający w czerń antracyt. Warto również rozszerzyć paletę o biel. Ona rozjaśni wnętrze i je rozświetli.

Szaro różowa łazienka, na ścianie lustro z łukiem Portal w miedzianej ramie, GieraDesign

Fot. 21. Pudrowy róż i jasna szarość to aranżacyjny hit. Niezależnie od tego, jakie odcienie tych kolorów zestawimy, efekt będzie udany. Do takiej palety warto dobrać miedzianą armaturę i lustro w miedzianej ramie, powyżej Portal.

Pudrowy róż i zieleń

Takie barwy przyjmują niektóre kwitnące drzewa i kwiaty, co niezmiennie budzi nasz zachwyt. Zestawienie pudrowego różu i zieleni równie pięknie co w przyrodzie, wygląda również we wnętrzach. Oraz tak samo świeżo i wiosennie. To chyba wystarczające powody, aby użyć je w aranżacji.

Przytulna sypialnia w zielonych kolorach, dopełnionych tekstyliami w pastelowych odcienach różu.

Fot. 22. Szmaragdowa I pistacjowa zieleń oraz pastelowy róż to działająca odświeżająco paleta kolorystyczna.

Można sięgnąć po jasną zieleń, np. miętę, która z pudrowym różem stworzy pastelową, miłą dla oka i bardzo pogodną kompozycję kolorystyczną albo zdecydować się na ciemne, butelkowe odcienie. Powstanie wtedy wystrój silniej działający, ale nadal radosny, a do tego wywołujący skojarzenia z wakacjami, zwłaszcza jeśli we wnętrzu pojawią się też żywe rośliny i ich motywy. W tak urządzonej sypialni czy salonie lato będzie panować cały rok!

Nowoczesna kuchnia w stylu lat 70 z różowymi meblami oraz pudrową i miętową ścianą.

Fot. 23. Zarażający radością klimat we wnętrzu, zaaranżowanym w odcieniach mięty i jasnego różu. [ikona aparatu Timur Mitin]

Pudrowy róż i niebieski

Pudrowy róż z granatem tworzy kontrast tonalny na tyle wyrazisty, że może wywoływać niepokój, szczególnie wtedy, gdy użyjemy obydwu barw w jednakowej ilości. Unikniemy tego zagrożenia, jeśli połączymy pudrowy róż ze średnimi odcieniami błękitu, np. królewskim albo zielono-niebieskim i zróżnicujemy ich proporcje.Będzie oddziaływać znacznie łagodniej.

Niebieska ściana w salonie, granatowa sofa z różowymi dodatkami. Na ścianie lustro ECLIPSE z różową wstawką. GieraDesign

Fot. 24. Lustro Eclipse i poduszka w tym zdominowanym przez błękit salonie są tylko niewielkimi akcentami różu, ale odgrywają ważną rolę, rozjaśniając i ocieplając wnętrze.

Nowoczesna kolorowa łazienka z różową ścianą i niebiesko-zieloną muszlą klozetową. Stojące lustro z łukiem. GieraDesign

Fot. 25. Planując kolorystykę łazienki zwróć uwagę na to co odbija lustro – to świetny sposób na łączenie kolorów z przeciwległych lub sąsiednich ścian. Aby uzyskać taki efekt, polecamy lustro z łukiem Portal. [ikona aparatu Timur Mitin]

linia 1 px

Można do zestawienia dodać też ciemny, złamany brązem róż oraz trochę jasnej, przybrudzonej żółci. I oczywiście, bieli – ona jest niezbędnym składnikiem właściwie wszystkich kompozycji kolorystycznych. Odważ się na tak wyrafinowaną aranżację. Zapewniamy, że zachwycisz się jej urodą!

Granatowa sofa z różowymi i zielonymi poduszkami na tle białej ściany w salonie.

Fot. 26. Do odcieni błękitu i różu można też dodać trochę zieleni. Powstanie żywa i bardzo piękna kompozycja. [ikona aparatu Parvin Sharifi]

Pudrowy róż i biel

To jasne, czyste i – chciałoby się powiedzieć – niewinne zestawienie kolorystyczne. Obiegowa opinia głosi, że jest idealne do pokoi dziecięcych oraz do sypialni dorosłych, w których kreuje odpowiedni do tego rodzaju pomieszczeń romantyczny klimat. To wszystko prawda, ale nie do końca, bo teraz stosuje się je także w łazienkach, a nawet w kuchniach. I – jak się okazuje – świetnie w nich wygląda! Należy tylko pamiętać o zróżnicowaniu proporcji tych barw, czyli użyć więcej albo jednej, albo drugiej. Warto też dodać do nich mocniejsze akcenty, np. czarne czy metaliczne. Wystrój zyska na wyrazistości.

Łazienka wykończona różowymi płytkami i białe stojące umywalki. Nad nimi okrągłe lustra. GieraDesign. Na podłodze kolorowe lastryko.

Fot. 27. W tę różowo-białą łazienkę kształt i barwa luster … wpasowały się znakomicie. [ikona aparatu Mops Studio]

Biała łazienka na poddaszu, której fragment ściany i podłogę wykończono pudrowo różowymi płytkami. Wolno stojąca biała wanna.

Fot. 28. Biel i róż to synonim czystości. Do łazienki wydaje się być stworzony. [ikona aparatu Appiani]

linia 1 px

Pudrowy róż i złoto

Plus kremowa biel to była ulubiona paleta pałacowych wnętrz z okresu rokoka, co nie znaczy, że w dzisiejszych czasach używa się jej tylko we wnętrzach stylizowanych na historyczne. Przeciwnie, pojawia się także w aranżacjach nowoczesnych, wnosząc do nich odrobinę kobiecości, mnóstwo elegancji i trochę bogactwa. W zestawieniu tych barw zwykle bieli i pudrowego różu jest więcej, a złoto, żółte albo różowe, ogranicza się tylko do detali – może widnieć na zdobieniach ceramiki, na ramach luster i obrazów, lampach czy świecznikach. Nawet gdy będzie go niewiele, wystarczająco rozświetli wnętrze szykownym blaskiem i je udekoruje.

Lustro Portal w złotej ramie nad różową toaletką w różowej sypialni, GieraDesign

Fot. 29. Lustro półokrągłe Portal złote i inne złote akcenty ożywiają tę monochromatyczną sypialnię.

Pudrowy róż i musztardowy

Ta kompozycja barw może wydawać się zbyt odważna, a niektórym nawet niezbyt harmonijna. Zgoda, nie jest oczywistym i powszechnie stosowanym zestawieniem, tym niemniej bardzo ciekawym i z mocnym charakterem.


Musztardowa narzuta na różowej pościeli w sypialni.

Fot. 30. Musztardowa żółć, pudrowy róż, brąz, biel I złoto to rzadko stosowana, ale bardzo ciekawa paleta barw. [ikona aparatu Marij Hessel]

Musztardowa narzuta na różowej pościeli w sypialni.

Fot. 31. Dobrym tłem do musztardowo-różowej kompozycji kolorystycznej jest biel, która tonuje mocne działanie tych barw. [ikona aparatu I love linen]

linia 1 px

Pudrowego różu i musztardowej, czyli złamanej brązem żółci lepiej użyć tylko na niewielkich fragmentach aranżacji, jak obicie sofy, narzuta na łóżku czy fragment ściany. Na większych elementach natomiast niech pojawi się biel albo szarość. Powstanie wtedy wystrój do zaakceptowania nawet przez tradycjonalistów kolorystycznych.

Musztardowy żółty fotel, różowa pufa i poduszki w tych kolorach na szarej kanapie. Na ścianie lustro Scandi Slim w złotej ramie, GieraDesign.

Fot. 32. Doskonałym uzupełnieniem musztardowo-różowej kompozycji są złote akcenty na okuciach mebli albo lustro w złotej ramie, powyżej lustro Scandi Slim. [ikona aparatu Dominika Brudny, @domsli22]

Jak wykorzystać pudrowy róż we wnętrzach – podsumowanie

Jak wynika z naszych rozważań, pudrowy róż może dominować albo pojawiać się jedynie w detalach – i tak, i tak wygląda świetnie. Co więcej, bardzo łatwo zestawiać go z wieloma barwami, tworząc udane kompozycje kolorystyczne, a to właśnie one w znacznej mierze decydują o urodzie aranżacji. Te cechy pudrowego różu są z pewnością jednym z powodów jego ogromnej kariery we współczesnych wnętrzach. Na popularność tego koloru nie pozostają obojętni producenci zarówno farb, płytek ceramicznych, jak też mebli i dodatków. My również podążamy za trendami i oferujemy lustra w tym odcieniu. Znajdziecie je w zakładce lustra miedziane >. Zwróćcie również uwagę, że każde lustro oferujemy w kilku wielkościach, a także możemy przygotować je w takich wymiarach, jakie tylko sobie zażyczycie.

 

linia 1 px

zakończenie tła

Autorzy pozostałych zdjęć w kolejności występowania: 1. kolaż GieraDesign; 2. GieraDesign/artjafara/AdobeStock; 5. GieraDesign/mtlapcevic/Fotolia; 6. GieraDesign/X/AdobeStock; 12. GieraDesign/marina_dikh/AdobeStock; 19. GieraDesign/denisismagilov/AdobeStock; 20. GieraDesign/photographee.eu/AdobeStock; 21. GieraDesign/TATTA/AdobeStock; 22. FollowTheFlow/AdobeStock; 24. GieraDesign/photographee.eu/AdobeStock; 29. GieraDesign/Nut/AdobeStock;
ⓒ Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zdjęć oraz wszelkich treści tego serwisu bez zgody GieraDesign. Zabrania się kopiowania i sprzedaży wzorów luster.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium